Ekonomická univerzita v Bratislave v spolupráci s Ministerstvom financií SR, Ministerstvom investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR, Úradom pre verejné obstarávanie, Právnickou fakultou Univerzity Komenského v Bratislave, Združením hlavných kontrolórov miest a obcí SR, ponúka akreditovaný špecializovaný modulárny vzdelávací program

„Výkon kontroly vo verejnej správe s dôrazom na územnú samosprávu“

Cieľ: poskytnúť odborné vzdelávanie širšieho zamerania pre kontrolórov verejnej správy s dôrazom na územnú samosprávu. Absolventi programu získajú komplexný prierez vedomostí a teoretických znalostí spolu s praktickými príkladmi od skúsených lektorov.

Obsah vzdelávacieho programu v členení podľa jednotlivých modulov:

1. Všeobecný úvod do problematiky verejnej správy a vnútorná kontrola v územnej samospráve.
  2. Systém kontroly v SR a transparentná verejná správa.
  3. Finančná kontrola v podmienkach územnej samosprávy.
  4. Rozpočtové pravidlá verejnej správy a územnej samosprávy.
  5. Rozpočet obce a VÚC, zásady rozpočtového hospodárenia, miestne dane a poplatky.
  6. Záverečný účet obce a VÚC.
  7. Nakladanie s majetkom vo verejnej správe.
  8. Kontrola projektov financovaných z fondov EÚ s dôrazom na kontrolu procesu VO.

Vzdelávanie je ukončené záverečnou skúškou. Dokladom o úspešnom absolvovaní akreditovaného vzdelávania je osvedčenie.

GARANTMI A LEKTORMI KURZOV sú vysokokvalifikovaní učitelia  z Ekonomickej univerzity v Bratislave, Právnickej fakulty UK v Bratislave, ako aj odborníci z praxe - zástupcovia Ministerstva financií SR, Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR, Úradu pre verejné obstarávanie, Združenia hlavných kontrolórov miest a obcí SR.

Termín a miesto konania

• 21.3.2024 - 14.6.2024, Centrum celoživotného vzdelávania Ekonomickej Univerzity v Bratislave, Dolnozemská cesta 1, 852 35 Bratislava

Rozsah: 88 hod.

Štruktúra a organizácia vzdelávania

• 2-dňové sústredenia (štvrtok, piatok) podľa priložených harmonogramov výučby

Organizácia: Výučba bude organizovaná v termínoch podľa priloženého harmonogramu výučby formou 2 – dňových sústredení. Organizátor si vyhradzuje právo v odôvodnených prípadoch na drobné presuny v rámci programu výučby pri zachovaní stanovených termínov výučby a obsahového zamerania výučby. Výučba bude ukončená záverečnou skúškou.

POPLATKY

Cena za 1 modul je 65 Eur, vrátane DPH.

V prípade absolvovania všetkých modulov v rámci jedného kurzu je celková cena 409 Eur.

Poplatok za vykonanie skúšky a vydanie osvedčenia – 65 € vrátane DPH.

Poplatok za vykonanie opravnej skúšky a vydanie osvedčenia – 65 € vrátane DPH.

Harmonogram kurzu [.pdf]

Papierová prihláška   Elektronická prihláška