Ekonomická univerzita v Bratislave v spolupráci s Mestskou časťou Bratislava-Petržalka v rámci memoranda o spolupráci pripravuje ďalší, v poradí 6. ročník, populárnej Petržalskej letnej univerzity seniorov (PLUS).

Zámerom PLUS je sprostredkovať účastníkom nové odborné informácie formou zaujímavých a zmysluplných prednášok.

6. ročník PLUS sa bude konať v termíne od 10. 07. 2024 do 19. 07. 2024 v Dome kultúry Zrkadlový háj, Rovniankova 3, Petržalka. Slávnostné otvorenie a prvá prednáška bude 10 júla 2024, t. j. v piatok o 10.00 hod.

Celý projekt letnej univerzity je financovaný Mestskou časťou Bratislava-Petržalka a poskytuje ho pre svojich seniorov zadarmo.

Pre seniorov sú pripravené prednášky:

10.07.2024 „Umelá inteligencia - dobrý sluha, zlý pán“ … čo myslíte? Deutsche Telekom Services, prednáša David Molnár a Angelika Kodhajova.

12.07.2024 „Islám v premenách času“, prednáša doc. PhDr. Ľubomír Čech, Ekonomická univerzita v Bratislave

17.07.2024 „Pozor, bezpečný život seniorov“, prednáša kpt. JUDr. Jana Zachar Kuchtová, Akadémia Policajného zboru v Bratislave

19.07.2024 „Spevom a hudbou k duševnej pohode“, prednáša a spieva Adriena Bartošová a Gabo Jonáš

„Sme presvedčení, že 6. ročník PLUS bude znova úspešný a všetky vybraté prednášky pre seniorov budú zmysluplným vyplnením leta 2024“, vyjadrili sa spoločne rektor Ekonomickej univerzity v Bratislave Ferdinand Daňo a starosta MČ Bratislava-Petržalka Ján Hrčka.

Záujemcovia o účasť na PLUS sa môžu prihlásiť najneskôr do nedele 30. júna 2024 (vrátane). Viac informácií vrátane prihlasovacieho formulára nájdete na webe https://www.petrzalka.sk/univerzita/. Seniori a seniorky sa do 6. ročníka PLUS môžu prihlásiť aj osobne v priestoroch Miestneho úradu Bratislava-Petržalka, Ekonomickej univerzity v Bratislave a tiež Petržalskej klubovne aktívnych seniorov na Osuského 8.

PLUS - Petržalská letná univerzita seniorov - 6. ročník