Každý rok je neodmysliteľnou súčasťou Petržalského Seniorfestu naša Univerzita tretieho veku Ekonomickej univerzity v Bratislave, ktorá v spolupráci s MČ Bratislava-Petržalka program tvorí, pripravuje a je stálym členom organizačného tímu.

Pre Seniorfest 2023 sme realizovali prednášky: Slušnosť seniorov, Kalogagathia - harmónia tela a duše a Správna životospráva seniorov. V spolupráci s Knižnicou sme  pripravili kvíz o Petržalke. Na besede sme cestovali v Spomienkach zo študijnej cesty seniorov v Turecku. Realizovali sme tvorivé dielne seniorov spojené s výstavou a praktickými ukážkami.

K Seniorfestu 2023 patrili aj vystúpenia hudobných a tanečných interpretov, iné odborné prednášky, workshopy a športové cvičenia. Petržalský Seniorfest trval od 2. októbra do 29. októbra 2023. Všetky aktivity prebiehali na rôznych miestach v Petržalke.

Seniorfest 2023 otvorili vystúpenia folklórneho súboru Ekonóm, tanečnej školy La Portella a členov Konzervatória Tolstého. Seniorfest oficiálne ukončil slovenský herec a spevák Karol Csino s vokálnou a tanečnou skupinou Šubinovci v programe Karol spieva Duchoňa.

Sme hrdí, že Ekonomická univerzita v Bratislave prispela k profesionalite a úspešnému priebehu Petržalského Seniorfestu 2023. Seniori sú súčasťou našej „alma mater“ a ctíme si ich celý rok.

Seniorfest2023