UTV EUBA zareagovala medzi prvými výzvou BUĎME SPOLU! Chceli sme ukázať všetkým, že študenti UTV dokážu fungovať aj za mimoriadnych okolností, ktoré priniesol život. Našu výzvu sme poslali všetkým členským Univerzitám tretieho veku AIUTA. Najskôr nás kontaktovali kolegovia z Libanonu a cez mailový most si naši študenti dopisujú so študentmi z Bejrútu. Potom nás oslovila Kolumbia, aby naši seniori nahrali krátke videá, v ktorom sa predstavia a vyzvú seniorov, aby v čase pandémie boli doma.

Prezident AIUTA profesor Francois Vellas, tiež reagoval na našu výzvu a navrhol zapojiť všetkých seniorov prostredníctvom Medzinárodnej súťaže Univerzít tretieho veku v 5 kategóriách, ktoré ukážu seniorov a ich umenie života za všetkých okolností. Kategórie súťaže: Poézia. Výtvarné umenie. Kreativita-ručné práce. Spev a Fotografie športových aktivít.

Plagát k súťaži, prihlášku a podmienky súťaže v slovenskom jazyku sme poslali všetkým študentom UTV. Uzávierka súťaže je 15. augusta 2020. Víťazi v jednotlivých kategóriách budú pozvaní na WSTC Kongres do Číny v roku 2021. Náklady s cestou víťazom budú hradené a vyhodnotenie bude v Čínskom Yantai. 5 súťažných kategórií, veľká výzva a zaujímavá motivácia.

Rektor EUBA a prezident AIUTA sa zhodli vo svojich reakciách a spoločne povedali: „Teší nás, že UTV EUBA sa stala inšpiráciou. UTV EUBA nezhasla, stále svieti, aj v čase pandémie a toto svetlo putuje po celom svete.“

BUĎME SPOLU a zapojme sa do medzinárodnej súťaže Univerzít tretieho veku. V prípade otázok môžete kontaktovať

Prihláška